Üre Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir

Üre ve Kreatinin Yüksekliği Nasıl Düşürülür
7 Temmuz 2017
Üre Yüksekliği Nasıl Düşer
11 Temmuz 2017

Üre Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir

Uzman Desteği Alın

Üre Yüksekliği Nasıl Tedavi Edilir

Üre yüksekliği nasıl tedavi edilir, üre nasıl düşürülür, üre yüksekliği nasıl düşer. Üre yüksekliği nasıl tedavi edilir sorusu hakkında makale.

Üre yüksekliği nasıl tedavi edilir sorusuna cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Üre yüksekliği nasıl tedavi edilir sorusunun cevabı makalenin devamında yer almaktadır. Üre yüksekliği nasıl tedavi edilir sorusuna detaylı bilgi için bize ulaşın.

Üre Nedir ?

Üre, kanda bulunan azot içerikli bir bileşendir. Proteinlerin vücuttaki yıkımı sonrasında ortaya çıkan artık maddedir. Böbrekler tarafından süzülerek idrarla vücuttan atılması gerekir. Üre yüksekliği veya düşüklüğü; vücuttaki protein metabolizmasının sağlıklı işlemediği anlamına gelebilir.

Normal Üre Değerleri Nedir ?

Üre miktarı beslenme programı, egzersiz miktarı gibi etkenlerle sağlıklı kişilerde de değişken olabilir. Ancak kan tahlillerinde okunan üre değerlerinin en sağlıklı aralığı aşağıdaki gibidir:

10 – 16 mg/dL (veya 3.57 – 5.71 mmol/L)

5 mg/mL (1.79 mmol/L) değerinden küçük olan. 50 mg/dL (17.85 mmol/L) değerinden yüksek olan üre değeri, bir hastalık belirtisi olabilir.

Kandaki Üre İçin Faydalı Bitkiler

Kiraz Sapı : Böbreklere faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Kanı temizler. (kaynak : medikalakademi com tr)

Çörekotu : İçeriğindeki timokuinon, aynı zamanda enflamasyonda rol oynayan bir çok enzimi engelleyen. Bağışıklık hücrelerinin histamin salgılamasını baskılayan anti-enflamatuar bir ajandır. (kaynak : beslenmedestegi com)

Kırkkilit : Böbrekler için oldukça faydalı bir bitkidir. İdrar yolu hastalıklarına fayda sağlar. İdrar yolu enfeksiyonu yani sistit rahatsızlığı için oldukça faydalıdır. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Reishi Mantarı : Böbrekler sodyum, potasyum gibi kimyasalların vücuttaki dengesini sağlar; kanı süzer ve sabit asiditede (PH) kalmasını sağlar. Kırmızı Reishi böbreğin bu düzenleyici fonksiyonlarında yardımcıdır. Ayrıca, bünyesinde bulunan Adenosin maddesi sayesinde kandaki kötü kolesterol tabir edilen LDL kolesterolü ve Trigliseridi düşürür. İyi kolesterol olarak tabir edilen HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AIDS gibi hastalıklardan korunmak içinde faydalıdır. (kaynak : reishisaglikhealth wordpress com)

Isırgan Otu : Böbrekleri temizler ve karaciğerin yenilenmesinde fayda sağlar. (kaynak : isirganotu gen tr)

Propolis : Özellikle düzenli ilaç kullanan kişilerde karaciğerin toksisitesini azaltan önemli bir etkiye sahip olan propolis. Karaciğer enzimleri olan AST ve ALT çalışmasını sağlıyor. Ayrıca propolis karaciğerde toplam protein ve gamma globulinlerin artmasını sağlayarak karaciğeri koruyucu etki yaratıyor. Propolis karaciğer hücrelerinde protein sentezini arttırıp. Hücrelerdeki glutatyon içeriğini düzenleyerek karaciğerdeki doku hasarınında giderilmesini önleyen bir role sahiptir. (kaynak : star com tr)

Mısır Püskülü : Toksin ve vücutta ki fazla suyu atıcı etkisi vardır. (kaynak : organikgunler com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.