Üre Nasıl Düşer İbrahim Saraçoğlu

Üre Yüksekliği Bitkisel Tedavisi
16 Ağustos 2017

Üre Nasıl Düşer İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Üre Nasıl Düşer İbrahim Saraçoğlu

Üre Nasıl Düşer İbrahim Saraçoğlu, üreyi düşüren yiyecekler, üreyi nasıl düşürebiliriz. Üre Nasıl Düşer İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri.

Üre Nasıl Düşer İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Üre Nasıl Düşer İbrahim Saraçoğlu makalesinde hocamızın bibreriye kürü anlatılmaktadır. Aynı zamanda Üre Nasıl Düşer İbrahim Saraçoğlu makalesinde üreyi düşüren yiyecekler de yer almaktadır. Fakat önce üre yüksekliği hakkında bilgi verelim.

Üre Nedir

Üre, kanda bulunan azot içerikli bir bileşendir. Proteinlerin vücuttaki yıkımı sonrasında ortaya çıkan artık maddedir. Böbrekler tarafından süzülerek idrarla vücuttan atılması gerekir. Üre yüksekliği veya düşüklüğü; vücuttaki protein metabolizmasının sağlıklı işlemediği anlamına gelebilir.

Normal Üre Değerleri

Üre miktarı beslenme programı, egzersiz miktarı gibi etkenlerle sağlıklı kişilerde de değişken olabilir. Ancak kan tahlillerinde okunan üre değerlerinin en sağlıklı aralığı aşağıdaki gibidir:

10 – 16 mg/dL (veya 3.57 – 5.71 mmol/L)

5 mg/mL (1.79 mmol/L) değerinden küçük olan. 50 mg/dL (17.85 mmol/L) değerinden yüksek olan üre değeri, bir hastalık belirtisi olabilir.

İbrahim SARAÇOĞLU Üre için Biberiye Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kreatinin yüksekliği için biberiye kürünü tavsiye etmektedir. Biberiye kürü şu şekilde yapılmaktadır.

1 bardak klorsuz suya bir tutam biberiye otu eklenir 5-6 dakika boyunca kaynatılır. Elde edilen sabah ve akşam 1 er kere yemeklerden 1 saat sonra tüketilir. 21 gün boyunca bu şekilde uygulanır. Daha sonra 3 gün araverilir ve 21 gün daha devam edilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kreatinin yüksekliği için tavsiyeleri bu şekildedir.

Bizim Üre Yüksekliği İçin Faydalı Bitkiler

Isırgan Otu

Böbrekleri temizler ve karaciğerin yenilenmesinde fayda sağlar. (kaynak : isirganotu gen tr)

Kiraz Sapı

Böbreklere faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Kanı temizler. (kaynak : medikalakademi com tr)

Çörekotu

İçeriğindeki timokuinon, aynı zamanda enflamasyonda rol oynayan bir çok enzimi engelleyen. Bağışıklık hücrelerinin histamin salgılamasını baskılayan anti-enflamatuar bir ajandır. (kaynak : beslenmedestegi com)

Mısır Püskülü

Toksin ve vücutta ki fazla suyu atıcı etkisi vardır. (kaynak : organikgunler com)

Reishi Mantarı

Böbrekler sodyum, potasyum gibi kimyasalların vücuttaki dengesini sağlar; kanı süzer ve sabit asiditede (PH) kalmasını sağlar. Kırmızı Reishi böbreğin bu düzenleyici fonksiyonlarında yardımcıdır. Ayrıca, bünyesinde bulunan Adenosin maddesi sayesinde kandaki kötü kolesterol tabir edilen LDL kolesterolü ve Trigliseridi düşürür. İyi kolesterol olarak tabir edilen HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AIDS gibi hastalıklardan korunmak içinde faydalıdır. (kaynak : reishisaglikhealth wordpress com)

Kırkkilit

Böbrekler için oldukça faydalı bir bitkidir.
İdrar yolu hastalıklarına fayda sağlar. İdrar yolu enfeksiyonu yani sistit rahatsızlığı için oldukça faydalıdır. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Propolis

Özellikle düzenli ilaç kullanan kişilerde karaciğerin toksisitesini azaltan önemli bir etkiye sahip olan propolis. Karaciğer enzimleri olan AST ve ALT çalışmasını sağlıyor. Ayrıca propolis karaciğerde toplam protein ve gamma globulinlerin artmasını sağlayarak karaciğeri koruyucu etki yaratıyor. Propolis karaciğer hücrelerinde protein sentezini arttırıp. Hücrelerdeki glutatyon içeriğini düzenleyerek karaciğerdeki doku hasarınında giderilmesini önleyen bir role sahiptir. (kaynak : star com tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.