Üre Yüksekliği Nasıl Düşer
11 Temmuz 2017
Üre Yüksekliği Bitkisel Tedavisi
16 Ağustos 2017

Üre Yüksekliği Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Üre Yüksekliği Bitkisel Tedavi

Üre yüksekliği bitkisel tedavi, üreyi düşürmek için ne yapmalı, üreyi nasıl düşürebiliriz. Üre yüksekliği bitkisel tedavi yöntemleri hakkında makale.

Üre yüksekliği bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Üre yüksekliği bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır.

Üre Nedir ?

Üre, kanda bulunan azot içerikli bir bileşendir. Proteinlerin vücuttaki yıkımı sonrasında ortaya çıkan artık maddedir. Böbrekler tarafından süzülerek idrarla vücuttan atılması gerekir. Üre yüksekliği veya düşüklüğü; vücuttaki protein metabolizmasının sağlıklı işlemediği anlamına gelebilir.

Normal Üre Değerleri Nedir ?

Üre miktarı beslenme programı, egzersiz miktarı gibi etkenlerle sağlıklı kişilerde de değişken olabilir. Ancak kan tahlillerinde okunan üre değerlerinin en sağlıklı aralığı aşağıdaki gibidir:

10 – 16 mg/dL (veya 3.57 – 5.71 mmol/L)

5 mg/mL (1.79 mmol/L) değerinden küçük olan. 50 mg/dL (17.85 mmol/L) değerinden yüksek olan üre değeri, bir hastalık belirtisi olabilir.

Üre İçin Faydalı Bitkiler

Propolis

Propolis, özellikle düzenli ilaç kullanan kişilerde karaciğerin toksisitesini azaltan önemli bir etkiye sahip olan propolis. Karaciğer enzimleri olan AST ve ALT çalışmasını sağlıyor. Ayrıca propolis karaciğerde toplam protein ve gamma globulinlerin artmasını sağlayarak karaciğeri koruyucu etki yaratıyor. Propolis karaciğer hücrelerinde protein sentezini arttırıp. Hücrelerdeki glutatyon içeriğini düzenleyerek karaciğerdeki doku hasarınında giderilmesini önleyen bir role sahiptir. (kaynak : star com tr)

Kiraz Sapı

Kiraz sapı, böbreklere faydalıdır. İdrar söktürücüdür. Kanı temizler. (kaynak : medikalakademi com tr)

Kırkkilit

Kırkkilit, böbrekler için oldukça faydalı bir bitkidir. İdrar yolu hastalıklarına fayda sağlar. İdrar yolu enfeksiyonu yani sistit rahatsızlığı için oldukça faydalıdır. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Isırgan Otu

Isırgan otu, böbrekleri temizler ve karaciğerin yenilenmesinde fayda sağlar. (kaynak : isirganotu gen tr)

Mısır Püskülü

Mısır püskülü, toksin ve vücutta ki fazla suyu atıcı etkisi vardır. (kaynak : organikgunler com)

Reishi Mantarı

Reishi mantarı, böbrekler sodyum, potasyum gibi kimyasalların vücuttaki dengesini sağlar; kanı süzer ve sabit asiditede (PH) kalmasını sağlar. Kırmızı Reishi böbreğin bu düzenleyici fonksiyonlarında yardımcıdır. Ayrıca, bünyesinde bulunan Adenosin maddesi sayesinde kandaki kötü kolesterol tabir edilen LDL kolesterolü ve Trigliseridi düşürür. İyi kolesterol olarak tabir edilen HDL kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Karaciğer bozuklukları, hepatit, HIV/AIDS gibi hastalıklardan korunmak içinde faydalıdır. (kaynak : reishisaglikhealth wordpress com)

Çörekotu

Çörekotu, içeriğindeki timokuinon, aynı zamanda enflamasyonda rol oynayan bir çok enzimi engelleyen. Bağışıklık hücrelerinin histamin salgılamasını baskılayan anti-enflamatuar bir ajandır. (kaynak : beslenmedestegi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.